Jak oceniam?











Staram się być obiektywna (chociaż nie zawsze mi to wychodzi). Nie mam zamiaru      po nikim „jechać”. W ocenianiu chodzi o to, żeby znaleźć wszystkie mankamenty i powiedzieć jak ich w przyszłości unikać – właśnie taki jest mój cel.
Oceniam tylko opowiadania, wiec skupiam się głównie na treści. Jeśli masz niewiele rozdziałów, postaram się wypisać wszystkie „byki”, jakie popełniłeś. W przypadku większej ilości tekstu, wymieniam te najczęściej powtarzane.  Nienawidzę błędów stylistycznych, językowych i ortograficznych, ale nie zabijam za te interpunkcyjne. Dość duże znaczenie ma       dla mnie świat przedstawiony, kreacje bohaterów i opisy.  Uważam, że blog powinien          wyglądać estetycznie. Nawet najlepsze opowiadanie nie przyciągnie czytelników, jeśli szata graficzna będzie odpychająca.



Punktacja:
Wywołanie ducha
Adres, belka, szablon, czcionka, ogólne wrażenie.
0/15

Próba porozumienia
                  a.) Błędy:
- interpunkcja
- ortografia
- powtórzenia
- błędy logiczne
- stylistyka
- pozjadane litery/wyrazy
- czasy
- inne błędy (jeśli znajdę coś niepasującego do żadnej z powyższych grup)
                  b.) Treść:
- styl
- opisy
- dialogi
- świat przedstawiony
- fabuła
- logika
- ogólne wrażenie
            c.) Bohaterowie

0/75

Stopień przezroczystości
Dodatki, spam pod notkami, estetyka bloga.

Tajemnice spoza grobu
Dodatkowe punkty – jeśli zauważę coś godnego pochwały.
0/5 


Konkretniejsza punktacja zależy od bloga. Będę ją dostosowywać według potrzeb.

Hasło - "iluzja" (bez niego zgłoszenia nie będą uwzględniane)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz