Staram się być obiektywna (chociaż nie zawsze mi
to wychodzi). Nie mam zamiaru po nikim
„jechać”. W ocenianiu chodzi o to, żeby znaleźć wszystkie mankamenty i
powiedzieć jak ich w przyszłości unikać – właśnie taki jest mój cel.
Oceniam tylko opowiadania, wiec skupiam się
głównie na treści. Jeśli masz niewiele rozdziałów, postaram się wypisać
wszystkie „byki”, jakie popełniłeś. W przypadku większej ilości tekstu,
wymieniam te najczęściej powtarzane. Nienawidzę błędów stylistycznych,
językowych i ortograficznych, ale nie zabijam za te interpunkcyjne. Dość duże
znaczenie ma dla mnie świat przedstawiony, kreacje bohaterów i opisy.
Uważam, że blog powinien wyglądać estetycznie. Nawet najlepsze
opowiadanie nie przyciągnie czytelników, jeśli szata
graficzna będzie odpychająca.Punktacja:
Wywołanie
ducha
Adres,
belka, szablon, czcionka, ogólne wrażenie.
0/15
Próba
porozumienia
a.) Błędy:
-
interpunkcja
-
ortografia
-
powtórzenia
-
błędy logiczne
- stylistyka
-
pozjadane litery/wyrazy
-
czasy
-
inne błędy (jeśli znajdę coś niepasującego do żadnej z powyższych grup)
b.) Treść:
-
styl
-
opisy
- dialogi
- świat
przedstawiony
- fabuła
- logika
- ogólne
wrażenie
c.) Bohaterowie
0/75
Stopień
przezroczystości
Dodatki,
spam pod notkami, estetyka bloga.
Tajemnice
spoza grobu
Dodatkowe
punkty – jeśli zauważę coś godnego pochwały.
0/5
Konkretniejsza punktacja zależy od bloga. Będę ją dostosowywać według potrzeb.
Hasło - "iluzja" (bez niego zgłoszenia nie będą uwzględniane)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz